JESIENNE ZABAWY Z SZARFAMI W GRUPIE PAND

Dnia 3 października przedszkolaki z grupy PAND rozpoczęły realizację innowacji pedagogicznej pt. „Moje sprawne rączki” rozwijającej sprawność motoryczną. Zajęcia z elementami terapii ręki mają na celu usprawnianie całej ręki: od barku, przez ramię i przedramię, po nadgarstek, dłonie i palce.

Na początku spotkania dzieci wyruszyły w jesienny spacer po lesie, by następnie wcielić się w rolę zwierząt leśnych takich jak wiewiórka, jeż czy niedźwiedź. Naśladując sposób ich poruszania się czyli chód na czworakach, skoki, kołysanie się przedszkolaki budowały stabilizację centralną oraz świadomość ciała i koordynację ruchów. Kolejnym ważnych etapem zajęć była część manualna, podczas której dzieci rozwijały sprawność i ruchomość nadgarstków robiąc „szarfowe ślimaki” oraz ugniatając „kolorowe szyszki”. Następnie przeszliśmy do części mającej za zadanie doskonalenie sprawności palców. Pandy wyrabiały masę solną, by następnie formułować z niej postać jeża ozdobionego precyzyjnie i dokładnie w kolce z wykałaczek.

Wspólne jesienne  zabawy dostarczyły wszystkim dużo radości.

S. Wojnowska