INNOWACJA „KOD NA ZDROWIE” W GRUPIE PAND

Za nami pierwszy miesiąc realizacji innowacji pedagogicznej pt. „KOD NA ZDROWIE – ZABAWY W KODOWANIE” w grupie PAND. Jest ona odpowiedzią na potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej oraz kierunki polityki oświatowej w roku szkolnym 2024/2025. Innowacja inspirowana jest metodą „Kodowania na dywanie” i ma na celu rozwijanie u przedszkolaków logicznego myślenia, umiejętności pracy zespołowej opartej na ruchu, zabawie, doświadczaniu i eksperymentowaniu. Nauka kodowania płynnie łączy się z profilaktyką prozdrowotną.

Pierwsze spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat bakterii i wirusów. Wykorzystując grę planszową na macie do kodowania Pandy uczyły się stosowania zasad fair play, współpracy w drużynach. Podczas kolejnego spotkania stworzyliśmy algorytm mycia rąk, który codziennie przypomina wszystkim jak wykonywać tę czynność w prawidłowy sposób. Następnie rozmawialiśmy o zdrowych warzywach układając „zdrowe sudoku”. Czwarte spotkanie przebiegło pod hasłem „zdrowo, na sportowo” i miało na celu zachęcić dzieci do codziennej aktywności ruchowej.

Przed nami jeszcze wiele do odkrycia w temacie zdrowia gdyż kolejne zajęcia przed nami.

S. Wojnowska