KICIA KOCIA CZYTA I WYCHOWUJE

W dniu 17.09  grupę PINGWINKI oraz PANDY odwiedziła Kicia Kocia -jedna z mam naszych przedszkolaków. Grupa Pingwinki bierze udział w autorskim projekcie edukacyjnym : „ Kicia Kocia czyta i wychowuje”. Jednym z zaplanowanych działań było przypomnienie jak bardzo ważna jest higiena jamy ustnej. Na początek było wspólne czytanie bajki; „Kicia Kocia u dentysty”. Następnie omówiliśmy treść książeczki, jednocześnie przypominając zasady dotyczące mycia zębów. Kolejnym naszym działaniem było wykonanie pracy plastycznej : „ Kolorowe ząbiaki”- zadaniem dzieci było pomalowanie rysunku przedstawiającego schemat jamy ustnej znajdującego się w śliskiej koszulce A4 kolorowymi pastelami ząbka, a następnie każdy przedszkolak otrzymał chusteczki higieniczne,, które miały za zadanie wyczyszczenie „ koszulek” , tak aby zniknęły wszystkie bakterie. Po wykonaniu tego zadania dzieci dowiedziały się w sposób praktyczny jak bardzo ważne jest nitkowanie zębów i poznały sposób wyciągania resztek jedzenia w ząbkach. Po zajęciach dzieci wraz z nauczycielem i Kicią Kocią przystąpiły do warsztatów praktycznych- poszły umyć swoje ząbki . Dzięki tym warsztatom dowiedzieliśmy się, że mycie zębów i nitkowanie to bardzo ważna sprawa!.

Dorota Grzeszczak