MARZANNA WYKONANA PRZEZ LISKI

Liski z utęsknieniem czekają na nadejście wiosny. Szukają jej oznak w naszym przedszkolnym ogródku. Przygotowując się na „Powitanie Wiosny”, które jest coroczną tradycją w naszym przedszkolu, wspólnie zrobiły kukłę Marzanny. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o ludowym zwyczaju, jakim jest Topienie Marzanny. Następnie pomalowały przygotowaną wcześniej postać, wykorzystując farby w wiosennych kolorach. Potem wycięły kwiaty i ozdobiły nimi sukienkę Marzanny oraz zrobiły włosy z bibuły. Liski były bardzo zadowolone z efektów swojej wspólnej pracy. Teraz mamy nadzieję, że zima szybko odejdzie, a wiosna zawita do nas w całej swojej okazałości.

Wykonana Marzanna jest marcowym zadaniem pt.: „Nasza Marzanna” Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak Kreatywne Dziecko III edycja, który jest realizowany w grupie Liski.

Agnieszka Woźniak