ZDROWE KODOWANIE W GRUPIE PAND

Za nami kolejny miesiąc, w którym PANDY realizują innowacje pt. ”Kod na zdrowie”. W aktywny sposób dzieci poszukiwały odpowiedzi na bardzo trudne pytania związane z tematyką prozdrowotną. Przy wykorzystaniu maty do kodowania przedszkolaki zaplanowały zdrowy dzień. Wiedzą już ile czasu przeznaczyć na sen, na pobyt na świeżym powietrzy, o której wypada zjeść śniadanie a o której kolację. Podczas kolejnych spotkań Pandy rozmawiały jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Tworzyły algorytm mycia zębów. Rozwijały logiczne myślenie podczas segregowania materiału. Następne zadanie to konstrukcje warunkowe w programowaniu. Wykorzystując przykład bliski dziecku z jego otoczenia – pogodę za oknem – „mali programiści” pierwszy raz tworzyli program offline. To był aktywnie wykorzystany czas.

S. Wojnowska