PINGWINKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

9 października grupa PINGWINKI odwiedziła Bibliotekę Miejską w Lubartowie. Grupa PINGWINKI poznaje różne zawody. Z tego powodu wizyta przedszkolaków do biblioteki służyła poznaniu zawodu bibliotekarza i czynnościom wykonywanym podczas pracy w bibliotece. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści: „ Kicia Kocia w bibliotece”. Był czas na zwiedzanie, biblioteczne ciekawostki oraz prezentację najciekawszych książek.

Ten dzień będzie na pewno zapamiętany przez dzieci, ponieważ pojawił się gość specjalny, a mianowicie  Kicia Kocia- nasza ulubienica. Kicia Kocia to bohaterka popularnych książek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych dzieci. Przygody kotki w niebieskiej sukience cieszą się w bibliotece ogromną popularnością. Pingwinki w swojej biblioteczce mają już kilkadziesiąt tytułów znanej książeczki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Nie zabrakło zabawy z Kicią kocią oraz wspólnych zdjęć i przytulasów.

Dorota Grzeszczak