DZIEŃ KROPKI U WIEWIÓREK

16 września przedszkolaki z grupy Wiewiórki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Ten dzień pozwala nam nauczycielom, jeszcze bardziej pobudzić dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Stwarza możliwość odkrywania ukrytych talentów naszych przedszkolaków, ale przede wszystkim daje dobrą zabawę. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z genezą tego święta. Wysłuchały opowiadania i obejrzały krótki film jak to mała, zwyczajna kropka zmieniła świat i życie małej dziewczynki o imieniu Vashti. Ta niezwykła historia uświadomiła maluchom, że każdy człowiek – mały i duży ma swoją wartość i ma jakieś ukryte talenty. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Poza liczeniem kropek, zabawami ruchowymi i tanecznymi przedszkolaki wykonały prace plastyczne, oczywiście z kropką w roli głównej.

Paulina Podleśna