TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH U MISIÓW

Nadszedł czas zakończenia projektu „Tydzień Bajek Polskich”. Który był realizowany w Grupie Misie Wyruszyliśmy w podróż z „Bolkiem i Lolkiem” w deszczową pogodę, wraz z „Reksiem” tworzyliśmy muzykę i „kartki dobrych życzeń”. „Baltazar Gąbka” wytłumaczył nam, że „pozory mylą”, dzieciom bardzo spodobała się zabawa w detektywa zapachów, a „Kudłatek” dał cenne wskazówki, jak zachować się w parku.
Projekt wniósł w życie przedszkolaków wiele radości i uśmiechu. Ponadto pozwolił na rozwój inwencji twórczej dzieci, rozbudzanie ciekawości poznawczej, rozwijanie fantazji, zaznajomienie dzieci ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach, kształtowanie dojrzałości emocjonalno- społecznej oraz przekazywanie wartości moralnych. Spotkania z bohaterami kreskówek podsumowaliśmy listem do wybranego, ulubionego bohatera – nasze serca skradł ‘‘Miś Kudłatek’’.
Na zakończenie projektu dzieci otrzymały dyplomy w dowód uznania ich wysiłku podczas pracy.

Grażyna Szymona